Haber

Akdeniz’de İslami mavi yolculuk keyfi

Eğer tesettürlü bir bayansanız tatil için gittiğiniz otelin bayanlar plajında ​​dilediğiniz gibi yüzebilir ve güneşlenebilirsiniz. Kadınlar plajı yoksa özellikle Temmuz-Ağustos sıcağında karma bir plajda tesettüre uygun mayo ile denize girmek çok zordur. Geriye bayanlar havuzu kalıyor.

“Denizde yüzmek tüm kadınların hakkıdır” diyen muhafazakar tatil köyleri, İslam inancına uygun bir tatil yaşamak isteyen tesettürlü kadınlara ve ailelerine mavi yolculuk hizmeti sunuyor.

Türkiye’de İslami otel konseptinin öncülerinden Antalya’da İslami usullere göre işletilen Grand Akça Otel’in sahibi Ersin Erdoğan, İslami mavi yolculuk hakkında şu bilgileri verdi:

“İslami mavi yolculuklar, İslami inanç ve esaslara göre düzenlenen günübirlik deniz seferleridir. İslami mavi yolculuklar, tesettürlü kadınların hem deniz tatilinin tadını çıkarmasına hem de İslam inancının gerektirdiği masrafları savunmasına olanak sağlıyor.

TEKNE KAPTANI KADIN

Kaptanı ve mürettebatı bayan olan teknelerimiz, yatlarımız ve misafirlerimiz Akdeniz’e açılmaktadır. Gözlerden uzak koylara demirleyerek tesettürlü bayan misafirlerimizin diledikleri gibi denize girmelerine ve güneşlenmelerine olanak sağlamaktadır.

KAPTAN ADAM İSE..

Kaptanlar genellikle erkektir. Bir kadın kaptan her zaman müsait olmayabilir. Bu durumda tüm çalışanlar bayan olmasına rağmen erkek kaptan misafirlerimizi uygun bir koya almaktadır. Erkek kaptan başka bir tekneyle kıyıya dönüyor. Erkek kaptan belirlenen saatte tekneye gider ve misafirlerimizi kıyıya geri getirir.

TEKNELERİMİZDE SADECE HELAL ÇEŞİTLER YAPILMAKTADIR

Mavi yolculuk için kullandığımız teknelerimiz sadece helal tipte yapılmaktadır. Alkol hizmeti veren bir cinse katılmış bir tekne ile misafirlerimizi mavi tura çıkarmıyoruz. Çünkü hassas misafirlerimiz üç saat önce alkol servisi yapılan bardaktaki meyve suyunu içmek istemezler. Ayrıca tüm gıdalarımız helal sertifikalıdır.

TEKNEDE NAMAZ

Teknelerde seccade alanı ve seccade bulunmaktadır. Misafirlerimiz akıllı telefonlarından kıble bularak namazlarını kılabilirler.

KARIŞIK MAVİ YOLCULUK

Ayrıca karma mavi yolculuk hizmetimiz de bulunmaktadır. Ancak mayo ve bikini ile dolaşmak veya güvertede yarı çıplak dolaşmak yasaktır. Bu gezimizde bay ve bayanlar tesettüre uygun deniz kıyafetleri ile yüzebilirler.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu