Haber

Bakan Özer çocuklarıyla Anıtkabir’de

ANKARA (İGFA) – Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer başkanlığındaki 81 ili temsilen Bakanlık bürokratları ve öğrencilerden oluşan heyet, Aslanlı Yolu’ndan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi. Özer’in mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı söylendi.

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne çıkan Özer, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı: “Sevgili Atatürk, Atatürk’ün yegâne tezahürü olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 103. kuruluş yıldönümünde bir kez daha huzurundayız. milletin iradesi ve bağımsızlığımızdır.

‘Egemenlik kayıtsız, kuralsız milletindir.’ Bağımsızlık ilkesiyle çıktığımız bağımsızlık yolunda, aydınlık geleceğimizin hem en önemli teminatı hem de gerçek sahipleri çocuklarımızdır. Işığıyla tüm dünya çocuklarını aydınlatan, onlara armağan ettiğiniz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle gelecek nesillere olan inancımızı ve inancımızı tazelemenin gururunu yaşıyoruz. Çocuklarımızı dünyaya yön verecek, özgüvenli ve donanımlı bireyler olarak yetiştirmenin üzerimize düşen büyük sorumluluğun bilincindeyiz. Üreten, milli ve manevi bedelinin bilincinde, çağın bilgisini özümsemiş, erdemli bir nesil, bizlere emanet ettiğiniz bu kutsal mirası yarınlara taşıyacaktır. Tüm çabamız çocuklarımıza bu niteliklere sahip olacakları fırsat ve ortamı sağlamak.

Milli Eğitim Bakanlığı olarak yeni nesli eğitimle yüceltme ideali içindeyiz. Köklü geçmişimizin zenginliğini bilim, kültür, spor, sanat ve teknoloji ile harmanlayan çocuklarımız, bu güzel vatanı sizin işaret ettiğiniz “muasır medeniyetler” seviyesinin üzerine çıkaracaktır.

‘Türkiye Asrı’ hedefimize doğru ilerlerken ilhamımızı sizlerin fikirlerinden, gücümüzü aziz milletimizden, kararlılığımızı ise istiklal tutkumuzdan alıyoruz.

Ruhun şad olsun…”

kigi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu