Haber

Başkan Böcek Alev Bileşenleri Aşure etkinliğine katıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alevi Unsurları Aşure Günü Buluşması’na katıldı. Tutulan oruçların kabul olmasını dileyen Lider Böcek, “Aşure ayını kutluyoruz.Birliğimize, beraberliğimize, dostluğumuza, beraberliğimize, beraberliğimize, barışımıza ve güzel günlerimize katkı sağlamasını temenni ediyorum.”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, CHP Antalya Milletvekilleri Aliye Coşar, Mustafa Fazilet, CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Kale Kapısı.

 

AŞURE AYININ HUZUR GETİRMESİNİ DİLEDİ

Halka açık bir yere gelerek aşure lokmalarını paylaşan Önder Böcek. Kimseyi ötekileştirmeden birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam edeceğiz. Aşure Ayının birlik, beraberlik, dostluk, dayanışma, beraberlik, barış ve güzel günlerimize katkı sağlaması temennisiyle Alevi Unsurlarımıza teşekkür ediyorum. Tutulan oruçlar ve paylaştığımız aşureler Allah katında kabul olsun.

 

BARIŞA ÇAĞRISI VE BİR OLMAYA UMUT

Alevi Unsurları adına konuşan Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şube Başkanı Nurettin Erdoğan, “Bizim Aşuremiz halktır, çoğulculuktur, çok renkliliktir. Yol kardeşliktir. Zengin, varlıklı, unvanlı ve unvansız kadın ve erkek hepsi birdir. Aşuredeki farklı kuruyemiş çeşitlerinden aldığımız lezzeti sosyal çeşitliliğimiz de tatlandıracaktır. Canlar Cem evlerinde kurulan, iman ateşiyle pişen, aşkla yoğrulan aşure kazanlarının başında barış ve umut için birleşelim.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberkeciborlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu