Haber

Çiftlikköy’e yeni plaj düzenlemesi ve güneşlenme terasları geliyor

Kentlerin meydanlarıyla var olduğuna inanan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Cumhuriyet Meydanı’nın ardından yıllardır atıl durumda olan Çiftlikköy Sahili’nin yenilenmesi için kolları sıvadı. Vatandaşlar ayrıca Güneşlenme Teraslarından denize girebilecek.

Çeşme’nin kalbi Cumhuriyet Meydanı’nı yenileyerek şehrin çehresini değiştiren Önder Oran, Çiftlikköy’de yeni kıyı düzenleme projesinin startını verdi. Toplam 3 bin metrekarelik alana kıyı tasarımı projesi kapsamında ihalesi yapılan ve inşaatı devam eden tüm kıyı projelerinin kendi bünyesinde yürütüldüğü bilgisini veren Çeşme Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden Oran, projenin sürdürülebilir hizmet anlayışıyla ilerlediğinin altını çizdi.

 

“Çiftlikköy’e yakışır bir plaj yapıyoruz”

Projenin kısa sürede tamamlanacağını söyleyen Oran, “Çiftlikköy Sahil düzenlememizin ihalesini yaptık, inşaatı devam ediyor. Çeşme merkezde yaptığımız gibi sahil boyunca güneşlenme terasları, oturma alanları ve banklarımız olacak. Buradan denize de girebilirsiniz. Belediye şirketimiz Çeştur için yine vatandaşlarımıza hizmet verecek bir kafeteryamız olacak. Engelli vatandaşlarımızı da düşünerek yenilenen kıyı düzenlememizi kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Çiftlikköy’ümüze hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

balcova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu