Haber

İşsiz emeklilere 5 bin TL ikramiye Meclis’te kabul edildi

AK Parti’nin, sadece çalışmayan emeklilere 5 bin lira ödenmesini düzenleyen günlük kiralık konut teklifine eklenen madde, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. CHP’nin emekli ikramiyesinin 5 bin liradan 15 bin liraya çıkarılması teklifi de AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

AK Parti’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunduğu Konutların Turizm Amaçlı Kullanımı ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’na daha sonra eklenen ve yabancılara 5 bin lira ikramiye verilmesini düzenleyen 20’nci madde. Çalışan emekliler, TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla kabul edildi. yapıldı. Düzenlemeye göre emekli, Ekim 2023’te bir gün dahi çalışmış olması halinde bu ikramiyeden yararlanamayacak.

Muhalefet, AK Parti’nin “çalışmayan” emekliler konusundaki ısrarı yerine tüm emeklilere ikramiye verilmesi yönünde Plan ve Bütçe Komisyonu aşamasında öneride bulunmuştu. Muhalefet, “çalışan ve çalışmayan” emekliler arasındaki ayrımın Anayasa’ya aykırı olduğunu savunurken, ikramiye bedelinin de 15 bin liraya çıkarılmasını istedi. Ancak muhalefetin bu teklifi AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. CHP’nin Genel Kurul’a sunduğu “emeklilik ikramiyesinin 5 bin liradan 15 bin liraya çıkarılması” başlıklı 20. madde teklifi de AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. (HABER MERKEZİ)

kiziloren-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu