Haber

Mezarlarda oyuncaklar, giysiler ve özel eşyalar

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerin ardından hayatını kaybeden çok sayıda kişinin toprağa verildiği Adana’daki Kabasakal Mezarlığı’ndaki tablo duygulandırıyor. Hemen her mezarda merhumun eşyaları ve çocukların oyuncakları bulunurken, yakınları mezar başında gözyaşı döktü.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından 418 vatandaşın hayatını kaybettiği Adana’nın mezarlıklarındaki üzücü tablo yürekleri dağladı. Çevre illerden çok sayıda cenazenin de toprağa verildiği merkez Çukurova ilçesindeki Kabasakal Mezarlığı’nda yakınlarını kaybedenler uzun süre gözyaşı döktü. Eşyaları ve fotoğrafları hayatını kaybedenlerin mezarlarına bırakıldı. Depremde hayatını kaybeden çocukların mezarlarına bırakılan oyuncaklar ve giysiler, geride kalanların üzüntüsünü gözler önüne serdi.

‘Kardeşim gelmekten vazgeçince öldü’

Kahramanmaraş’taki otelin depremde çökmesi sonucu kardeşi Erol Akgül’ün hayatını kaybettiğini ve 9 Şubat’ta Adana’da toprağa verdiklerini söyleyen Ali Akgül, kardeşinin mezarı başında gözyaşı döktü. Ağabeyinin depremin olduğu gece Adana’ya döneceğini ancak 6 Şubat sabahı vazgeçip gelmeye karar verdiğini belirten Akgül, “Ağabeyim gelmeyince otelde öldü. Akşam otel. Akşam gelecekti ama olmadı. Yapacak bir şey yok. Milletimizin hamd olsun. Büyük acıların tarifi yok. İki canımızı verdik. Amcamın oğlu da öldü. Sürekli mezarına geliyorum. Allah böyle bir felaketi bir daha göstermesin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu