Haber

Mezarlıkta bulunan cesette, katilin üvey kardeşinin sevgilisi bulundu

KONYA’nın Ereğli ilçesindeki bir mezarlıkta yarısı toprağa gömülen cesedin, Afgan uyruklu Ahmad Jawed Uzbek’in (14) akrabası olduğu ortaya çıktı. Özbek’in üvey kardeşi Şikibe’nin sevgilisi Murad Özbek tarafından dövülerek öldürüldüğü belirlendi. Murad Özbek ve Şikibe Özbek tutuklandı.

Olay, geçtiğimiz Pazar günü Ereğli ilçesine bağlı Selvili Mahallesi Mezarlığı’nda meydana geldi. Ceset, mezarlığa gelen vatandaşlar tarafından cesedinin bir kısmı toprağa gömülmüş halde bulundu. Haber verilmesi üzerine olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi. Cesetlerden bazılarının yırtıcı hayvanların saldırısına uğradığı belirlendi. Kime ait olduğu belirlenemeyen ceset, Ereğli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Yapılan otopsi süreçlerinde bir kısmı tanınmaz hale gelen cesedin bir erkek çocuğa ait olduğu belirlendi. Bunun üzerine geniş çaplı soruşturma başlatan Jandarma Hata Tespit Timi (JASAT), ilçede kayıp olan çocuklarla ilgili yoğun çalışma başlattı. Afganistan asıllı ünlü Murad Özbek ile birlikte çalışan Ahmed Jawed Özbek’in kayıp olduğunu öğrenen gruplar, Özbek’in evine gitti. Özbek’in, Murad Özbek ile birlikte yaşadığı Şikibe Özbek’in üvey kardeşi olduğunu öğrendi. Şikibe Özbek’in hareketlerinden şüphelenen ekipler, çiftin sözüne başvurdu. ÖLDÜRÜLDÜ VE MEZARLIĞA GÖMÜLDÜ

Sözleri JASAT grupları tarafından alınan Şikibe Özbek ile birlikte yaşayan Murad Özbek, cinayeti itiraf etti. Murad Özbek’in ifadesinde, üvey kardeşi Şikibe Özbek ile olan bağlarından şüphelenerek 4 Şubat’ta Ahmed Jawed Özbek’i sopayla dövmeye başladığı, Ahmed Jawed Özbek’i kısa sürede Selvili İlçe Mezarlığı’na gömdüğü öğrenildi. aldığı darbeler sonucu hayatını kaybetti. Sözlerinin ardından adliyeye sevk edilen Murad Özbek ile birlikte yaşadığı Şikibe Özbek tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu