Haber

Mxwomen’da Duncan şampiyonu

Yeni Zelandalı Courtney Duncan, dünya motokros tarihinin en değerli yarışı olan MXGP’de Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonu oldu. Courtney Duncan böylece 4. Dünya Şampiyonluğunu kazandı. Kawasaki gruplarda da liderliği ele geçirdi.

Dünyanın en güzel insanlarının yarıştığı MXGP Türkiye’de ilk şampiyon olan kesinlikle şampiyon olmuştur. Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası’nın son yarışı olan MXWOMEN TÜRKİYE’de şampiyonluğu Courtney Duncan kazandı.

 

DUNCAN DÖRDÜNCÜ KEZ ŞAMPİYON

Kawasaki’den Yeni Zelandalı Courtney Duncan dördüncü kez Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonu oldu. 270 puanla şampiyon olan Duncan’ın ardından GASGAS’tan İspanyol Daniela Guillen 250 puanla ikinci oldu. Kawasaki’den Hollandalı Van Drunen ise 230 puanla üçüncü oldu.

Bugün yapılan ikinci yarışta Fantic’ten Hollandalı Lynn Valk birinci oldu. İkinci sırayı ise Kawasaki’den Yeni Zelandalı Courtney Duncan alarak şampiyonluğunu ilan etti. Böylece Duncan dördüncü kez dünya şampiyonu oldu. İkinci yarışta KTM’den Danimarkalı Sara Andersen üçüncü oldu.

Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası’nın (MXWOMEN) son ayağı olan Türkiye etabında dün ilk yarışı Courtney Duncan kazandı. Yarışta ikinci sırayı Yamaha’dan Alman Larissa Papenmeier alırken, üçüncü sırayı GASGAS’tan İspanyol Daniela Guillen aldı.

 

KAWASAKI TAKIMLARDA DA

Kawasaki 292 puanla şampiyon olurken, GASGAS 250 puanla ikinci, Yamaha ise 217 puanla üçüncü sırada yer aldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

refahiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu