Ekonomi

Şimşek: Kurallara dayalı politika oluşturma taahhüdümüzü yineliyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yerel ve uluslararası olumsuzluklara rağmen yolumuza devam ederken, öngörülebilirliği artıracak kurallara dayalı bir politika oluşturma sözümüzü yineliyoruz.”

Ekonomi politikasının yönü ve derinliğine ilişkin tartışmaların sürdüğü ve TL’nin hızla değer kaybettiği günün sonunda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek kişisel sosyal medya hesabından İngilizce “güven” açıklaması yaptı.

“Sözümüzü yineliyoruz, kestirme yol yok ama bilgimizden emin olabilirsiniz”
“Yerel ve uluslararası olumsuzlukların üstesinden gelerek yolumuza devam ederken, öngörülebilirliği artırmak için kurallara dayalı bir politika oluşturma sözümüzü teyit ediyoruz” diyen Mehmet Şimşek, kestirme veya hızlı bir çözüm olmadığını vurguladı. Şimşek, “Kısayol veya hızlı bir çözüm olmasa da, deneyimimizin, bilgimizin ve özverimizin olası engelleri aşmamıza yardımcı olacağından emin olabilirsiniz” diye yazdı.

atamaları işaret etti

Mehmet Şimşek, acil önceliklerini idari ekibi güçlendirmek ve “güvenilir bir program hazırlamak” olarak sıraladı. Şimşek göreve gelirken Orta Vadeli Programın hazırlıklarına hızla başlayacağını belirtti.

Sosyal medyadan yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a atandığı için teşekkür ederken, “Şeffaflık, tutarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik, daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye için yol gösterici ilkelerimizdir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu