Ekonomi

Afet Dayanışma Mentorluk Programına İşbirliği Ödülü

adesso Türkiye ve SistersLab Bilim ve Teknoloji Kadın Derneği işbirliğiyle hayata geçirilen “Afet Dayanışma Mentorluk Programı”, İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülleri’nde “işbirliği” kategorisini kazandı. Program, 6 Şubat depreminden etkilenen yazılımla ilgilenen 120 üniversite öğrencisinin mesleki gelişimini desteklemek amacıyla mentorluk, eğitim ve mesleki sohbetleri içeriyor.

9.000 çalışanı ile Avrupa’nın önde gelen bilişim şirketlerinden biri olan adesso Group’un yüzde yüz iştiraki olan Adesso Türkiye, proje konutu olarak yazılım ekosistemine yaptığı katkıların yanı sıra etki odaklı toplumsal fayda projeleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor. adesso Türkiye’nın SistersLab – Bilim ve Teknolojide Kadın Derneği6 Şubat depreminden etkilenen üniversite öğrencilerinin mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla iş birliğiyle hayata geçirildi. “Afet Dayanışma Mentorluk Programı”,  İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülleri’nde “İş Birliği”kategori kazananı

Türkiye’nin gelecek vadeden etki odaklı sosyal girişimcilerini ödüllendirmek amacıyla Kale Grubu tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü, 8 Haziran 2023 tarihinde Gazhane Müzesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende iş birliği ödülünü adesso Türkiye kurumsal bağlantı grubundan Harun Demircioğlu ve Eylül Türkyılmaz, SistersLab Kurucu Ortakları Merve Güngör ve Nihal Güngör ile birlikte adesso Türkiye adına aldı. İşbirliği kategorisinde; Toplumsal veya çevresel faydayı artırmak amacıyla kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşu veya diğer sosyal girişimlerle işbirliği içinde geliştirilen projeler, toplumsal fayda alanında öne çıkan isimlerin yer aldığı seçici kurul tarafından değerlendirildi.

 

Deprem bölgesinde zemin çalışmaları devam ediyor

Afet Dayanışma Mentorluk Programı, depremden etkilenen ve yazılım alanında kariyer hedefleyen üniversite öğrencilerinin hazırlıklarına temel oluşturmayı amaçlamaktadır. 82 farklı şirketten toplam 116 istekli mentorun desteklediği program kapsamında 4 ay boyunca 120 gence birebir mentorluk görüşmeleri, eğitimler ve profesyonel söyleşiler gerçekleştirildi. Adesso Türkiye’nin deprem bölgesine yaptığı yardımlar sadece bu programla sınırlı değil. Şirket; Çalışanlarının gönüllülüğü ile oluşturduğu deprem dayanışma komiteleri ile barınma, istihdam, eğitim, çocuk ve manevi destek gibi konularda sürekliliği olan projeler gerçekleştirmek için çalışmaktadır. Bu kapsamda kursiyer istihdamına ve işe alımlarda afetzede bireylere öncelik verilmesine ağırlık veren şirket, Pikolo Derneği iş birliği ile çocuklara yönelik afet alanında etkinlikler düzenledi. Önümüzdeki dönemde dernek ve adesso gönüllülerinin düzenlediği eğitimlerle bölge halkına bir üs olmayı, Üçlü Birliğin himayesinde ve uyumunda Hatay Arsuz’da bulunan konteyner ile etki odaklı projelere devam etmeyi hedefliyor. Ağaçlar Kültür ve Dayanışma Derneği.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-dursunbey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu