Haber

Çocukların bayram sevinci için ürettiler

ANKARA (İGFA) –Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğrencilerin deprem sonrası olumsuz duygularının etkisini azaltmak ve zihinsel dayanıklılıklarını güçlendirmek amacıyla afet bölgesindeki 10 ilde yürütülen çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Bakanlık Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı halk eğitim merkezleri ve olgunlaştırma enstitülerinin deprem bölgesinde çadır ve konteyner kentlerde kalan çocuklarımızın bayram sevincini paylaştığını kaydeden Bakan Özer, “Tasarım edilen bayram hediyeleri ve Tamamı halk eğitim merkezlerinde ve olgunlaştırma enstitülerinde üretilen 12 bin çocuğa ulaştı.” .

Afetzedeler için yurt genelinde gerçekleştirilen üretimlerin yanı sıra, yaşam boyu öğrenme kurumlarının bölgedeki depremzede vatandaşlar için değerli merkezler olduğunun altını çizen Bakan Özer, 14 bin 205 bin 773’e 205 bin 773 vatandaşın katıldığını söyledi. Afet bölgesinde şu ana kadar 965 kurs açtılar. İlahiyat merkezlerinin sadece öğrenme alanları olmadığının altını çizen Bakan Özer, “Vatandaşlarımız sadece yeni beceriler kazanmakla kalmıyor, aynı zamanda üreterek, yardımlaşarak ve en önemlisi birlikte yaralarını sarmaya çalışıyor. kültürel aktiviteler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu