Haber

Hindistan’da 2 Müslüman’ın ölümüyle ilgili soruşturmada 5 kişi tutuklandı

Hindistan’ın Haryana eyaletinin Bhiwani şehrinde bir araçta yanmış cesetleri bulunan iki Müslüman’ın ölümüyle ilgili olarak 5 kişi gözaltına alındı.

NDTV televizyonunun haberine göre Rajasthan Eyalet Polisi, yanmış bir arabada cesetleri bulunan Nasir ve Junaid’i kaçırma suçlamasıyla 5 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınanların “inekleri korumak için fiziksel güç kullandıklarından (Hindu inancında kutsal sayılan)” şüphelenildiği bildirildi.

Polis, gözaltına alınanlardan birinin “inekleri korumak” adına azınlıklara baskın düzenleyen çok uluslu grup Bajrang Kol’un üyesi olduğunu bildirdi.

Öte yandan Rajasthan eyaleti Başbakanı Ashok Gehlot, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda olayı kınadı ve polise sıkı tedbirler alması yönünde talimat verildiğini duyurdu.

AIMIM Başkanı Üveysi, ülkedeki tüm Müslümanların hedef alındığını söyledi

Tüm Hindistan Müslüman Meclisi Derneği (AIMIM) Başkanı ve Haydarabad Milletvekili Asaduddin Uwaysi, ülkedeki tüm Müslümanların organize bir şekilde hedef alındığını söyledi.

Junaid ve Nasir’in organize bir çete tarafından öldürüldüğünü savunan Uwaysi, bu çetelerin iktidardaki Bharatiya Janata Partisi (BJP) tarafından desteklendiğini savundu.

Nasir ve Junaid’in yanmış cesetleri, ailelerinin 15 Şubat’ta Rajasthan eyaletinin Bharatpur bölgesinde kaçırıldıklarını polise bildirmesi üzerine Haryana’nın Bhiwani şehrinde bir araçta bulundu.

haberozalp.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu