Haber

Imran Khan tüm uydu kanallarında yasaklandı

Pakistan eski Başbakanı Imran Khan, Pakistan Elektronik Medya Düzenleme Kurumu (PEMRA) tarafından yasaklandı.

‘KAMU DÜZENİNİ VE BARIŞI KIRMAK’

Khan’ın konuşmalarının ve basın toplantılarının canlı ve banttan yayınlanması tüm uydu kanallarında yasaklandı. PEMRA, Khan’ın konuşmalarında asılsız tezler ileri sürerek sürekli devlet kurumlarına iftira attığını ve nefret söylemi yaydığını, kamu düzenini ve huzurunu bozduğunu belirtti.

KARAR

Devlet kurumları ve yetkilileri hakkında “asılsız iddialar, nefret söylemi, iftira ve asılsız açıklamaların” Pakistan Anayasası’nın 19. maddesini ihlal ettiğini belirten PEMRA, Pakistan Yüksek Mahkemesi’nin bu konudaki emsal kararına dikkat çekti.

Polis, Khan’ı gözaltına almak için evine gitti.

Polis, Toshakhana davasında devlet malzemelerini satma ve varlıkları gizleme suçlamalarıyla çıkarılan tutuklama emrini beklemek üzere bugün Khan’ın Lahor’daki evine gitti. Yandaşları Khan’ın evine akın ederken, Khan’ın ortalıkta olmadığı söylendi. Khan, yaptığı açıklamada hiçbir kurum ve kişinin önünde diz çökmediğini, milletin diz çökmesine izin vermeyeceğini belirtti.

Rakip siyasetçiye karşı terör, adam öldürmeye teşebbüs ve rüşvet iddiasıyla açılan davalarda, Toshakhana davasında ise devlet hediyelerini satma ve mal varlığını gizleme suçlarından hakkında “geçici kefaletle” tutuklanan Khan hakkında yakalama kararı çıkarıldı. 28 Şubat, duruşmaya katılmadığı için kefaletle serbest bırakılmasına engel oldu. . Khan aynı gün 4 duruşmanın 2’sine katıldı, 2’sine katılamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu