Haber

Kiralık evler depremzedeler için bedava ilana dönüştü

TÜRKİYE’Yİ sarsan iki depremin ardından ev sahipleri, ülke genelinde çok sayıda kiralık ev ilanının yayınlandığı internet sitelerinde kiralık ibaresini kaldırıp, ilanları ‘Deprem Mağdurlarına Bedava’ olarak değiştirdi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük deprem ve yüzlerce artçı sarsıntıyla büyük yıkımın yaşandığı 10 ilde Türkiye, depremzedelerin tek kalbi oldu. Türkiye’nin dört bir yanından gelen gıda ve ihtiyaç yardımlarının yanı sıra binlerce gönüllü enkaz kurtarma çalışmaları için diğer şehirlerden görev almak üzere bölgeye akın ederken, birçok ev sahibi bölgedeki depremzedeleri barındırmak için evlerinin kapılarını açıyor.

Kiralık konut ilanlarının yayınlandığı birçok internet sitesinde, ev sahipleri ‘Kiralık’ ilanlarını ‘Deprem mağdurlarına bedava’ olarak değiştirdi. İlanların yayınlandığı internet sitelerinde yüzlerce ilanda depremzedeler için ücretsiz ilan verilirken, bazı ev sahipleri kendi evleri için bile depremzedelere oda ayırabilecekleri ilanlarını vermeye başladı. Antalya’nın Kemer ilçesinde 2+1 rezidans sahibi olan şahıs, verdiği ilanda “Duygularım karışık, bir şey yapamıyor olmamız bizi derinden üzüyor. Kalabalık cümleler yazmak istemiyorum. “İki aile rahat rahat kalabilir” sözleriyle evi eşyalı olarak hazırladıklarını belirten Muratpaşa ilçesinde bir apartman dairesi, sadece depremden zarar gören bölgeden gelen aileler için tüm odalarının ücretsiz konaklamaya açık olduğunu duyurdu. Kayseri, Yozgat, Bitlis, Samsun, Malatya, Gaziantep, Ankara, İstanbul, Aksaray, Sinop, Zonguldak, Kırşehir, Çorum, İzmir açıklandı Birçok ilden depremzedelere ücretsiz dağıtılacağı açıklanan çoğu eşyalı konut ilanları var.

Ayrıca eşya ve yakacak olarak altlık olarak verilebileceği birçok ilanda belirtilmektedir. Bazı ev sahipleri de daha önce ‘Kiralık’ olarak yayınlanan deprem nedeniyle depremzedelere bedelsiz vermek için kiralama durumlarını askıya aldıklarını belirtiyor.

sandikli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu