Haber

Sırbistan Bakan Memiç ve Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Aksoy, Belgrad’daki turizm fuarını ziyaret etti

Sırbistan Turizm ve Gençlik Bakanı Hüseyin Memiç ile Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen turizm fuarında Türkiye standını ziyaret etti.

Fuarda Türkiye standına gelen Bakan Memic ve Büyükelçi Aksoy, iki ülke arasındaki iyi ilişkiler ve Kahramanmaraş’ta yaşanan depremler hakkında açıklamalarda bulundu.

Memic, “Vatandaşlarımıza yaz tatillerini Türkiye’de geçirmekten korkmamalarını söylemek istiyorum.” söz konusu.

Sırbistan’ın ve kendisinin Türkiye’nin yanında olduğunu vurgulayan Memic, Türkiye’nin ve depremzedelerin toparlanma sürecinin çok hızlı geçeceğine inandığını vurguladı.

Memiç, ülkesinin Türkiye’deki depremzedelere ayni ve nakdi yardımda bulunduğunu belirterek, “Bizim görevimiz, dost ve kardeş ülke Türkiye’nin yanında olmaktır.” ifadesini kullandı.

Büyükelçi Aksoy da, “Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor durumda desteklerini esirgemeyen Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’e, hükümetine ve tüm bakanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Sırp hükümetinin Türkiye’deki depremzedeler için 2 milyon euro bağışta bulunduğunu kaydeden Aksoy, Sancak Bölgesi’nden Türkiye’ye çok sayıda yardım tırının gönderildiğini kaydetti.

Geçen yıl Sırbistan’dan Türkiye’ye giden turist sayısının 360 bini geçtiğini belirten Aksoy, bu yıl beklentilerinin 400 binin üzerinde olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu