Haber

İstanbul Valiliği Hatay’a 24 TIR Yardım Malzemesi Gönderdi

İstanbul Valiliği, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından 23 kaymakamlığın valilik ile uyum içinde topladığı gıda ve hijyen malzemeleri yüklü 24 TIR’ın bugün Tuzla’dan Hatay’a gönderildiğini duyurdu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından arama kurtarma ekipleri çalışmalarını sürdürürken, Türkiye’nin dört bir yanından afet bölgesine yardımlar sürüyor.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “11.15 itibariyle valiliğimiz koordinasyonunda 23 kaymakamlığın hazırladığı gıda ve hijyen yüklü 24 tır Tuzla’dan Hatay’a hareket etti. Allah yolunu açık etsin. yaralarımızı birlikte sar.”

Hatay’dan gelen yardım tırlarından birinin şoförü gözyaşları içinde, “Ben Hataylıyım, deprem malzemesi götürdüm. Yine Hatay’a gidiyoruz. Annemi, kardeşlerimi bir daha göreceğim. Bilmiyorum, değil” dedi. anlatmak üzere Ağabeyim orada ağlıyor ‘Her gün sallanıyoruz abi’ diyor. Allah bizim için en iyisini yapar “Öleceğiz, hepimiz öleceğiz ama bu ölüm çok farklıydı. Bizim başımıza da gelebilirdi, onların da başına gelebilirdi. Açıklanacak bir durum değil” dedi.

Hatay’a giden başka bir TIR’a binen sürücü, “Şu anda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bir an önce halkımıza yardım etmeye çalışıyoruz. Hepimiz birlik ve beraberiz. Allah razı olsun. devletimiz ve halkımız. Bu yardımlar geldiğinde mutlu oluyoruz. Hepimiz biriz, bu zamanlarda bir olmamız gerekiyor” dedi.

beyoglu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu